Me 64 vota pro dhe asnje kunder u votua ligji për gjuhët në kuvend, njofton Aktuale.mk.

Deputetët e VMRO-së, me në krye ish kryetarin e tyre Nikolla Gruevski tentuan që të pengojnë sjelljen e këtij Ligji, por nuk arritën që të pengojnë që i njëjti të hidhet në votim.

Paraprakisht situata brenda kuvendit ishte  e tensionuar përderisa kryeparlamentari hapi debat për ligjin e gjuhëve. Deputeti i VMRO-së Nikolla Gruevski shkaktoi incident verbal ndaj kryeparlamentarin Xhaferi./Aktuale.mk/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here