20 C
Tirana
E martë, Tetor 17, 2017

Apple lëshon iOS 11

Versioni më i ri i sistemit operativ mobil të Apple do të jetë i i disponueshëm për shkarkim direkt nga iPhone, ose nga kompjuteri...

Administrata Tramp urdhër shtetërore largoni produktet softuerike të “Kasperski”

Administrata e presidentit amerikan, Donald Tramp i urdhëroi institucionet shtetërore që t'i mënjanojnë produktet softuerike të "Laboratorit Kasperski" prej sistemeve kompjuterike të veta, pasi...

Fshini menjëherë këto aplikacione nga celulari!

Viruse të cilat në mënyrë sekrete na dëmtojnë për shërbime të rreme janë shkarkuar nga miliona njerëz, thuhet sipas një raporti. “ExpensiveWall”, një program i...

9 arsye pse duhet të keni një iPhone 8 dhe 8...

Apple prezantoi këtë muaj 3 iPhone të rinj: iPhone 8, iPhone 8 Plus dhe iPhone X. Këto tre smartfona kushtojnë nga 699$, 799$ dhe 999$...

Historia prekëse e binjakeve nga Patosi që u bënë shkencëtare në...

Historia e Argitës dhe Detinës, binjakeve nga Patosi, ngjan si një film. Kur ishin vetëm 13 vjeç, ato nisen në një udhëtim të vështirë...

TË REKOMANDUARA

Ziadin Sela kërkon shpëtim tek VMROja

Përparësia me vetëm 1000 vota e liderit të LR-PDSH-së, Ziadin Sela në Strugë kundrejt kandidatit të BDI-së, Ramiz Merko, ka detyruar Selën që për...

Koalicioni eventual “Bashkë, drejt të vërtetës” në epërsi ndaj koalicionit “Aleanca me Besë”

Koalicioni “Bashkë, drejt të vërtetës”, mes BDI-së, PDSH-së dhe Aleancës për Shqiptarët (RDK Uniteti), do të ishte triumfal ndaj koalicionit eventual mes subjektit politik...

Eksluzive: LSDM dhe BDI nxjerin LR PDSH-në nga Qeveria

Lidhja social demokratike e Maqedonisë dhe Bashkimi Demokratik për Integrim bisedojnë për përjashtimin nga koalicioni qeveritar LR PDSH-në pasi partia e Selës ka bërë koalicion...

Jonuzi: BDI kishte rritje të votave në Studeniçan

didati I BDI për kryetarë të Komunës së Studeniçanit Fehmi Jonuzi, ka falënderuar përkrahësit e tij dhe të partisë, dhe ka pohuar se BDI...

Ali Ahmeti takon Edi Ramën

Pas takimit me kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Ramën, kryetari Ali Ahmeti përmes një postimi në fb , shprehet: "Kryeministri 🇦🇱 Edi Rama është...
- Advertisement -

Të rejat tjera