Sot në Parlamentin e Maqedonisë ka ndodhur një skandal i paparë nga ish lideri i VMRO dhe ish kryeministri Nikolla Gruevski, ai gjatë seancën për Ligjin për gjuhën për përdorimin e gjuhëve ka kërcënuar kryeparlamentarin Talat Xhaferin.

Madje, Gruevski dhe Xhaferin kanë pasur edhe një konfrontim fizik me çka janë ndarë nga sigurimi i Parlamentit./TetovaSot/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here