23 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 16, 2017

Pallaqinka me fruta

PËRBËRËSIT: 1 ve maje krip 500ml qumësht 12 llugë miell fruta mali SI TË PËRGATISIM: Copëtoj/miksoj të gjithë përbërsit me përjashtim të frutave të malit. Vendose masën në tiganin elektrik Delimano...

KUZHINA / NGA DUART E TUA

Përbërësit: ▪ kofshë gjeli ▪ uthull molle ▪ uthull balsamike ▪ 3 birra (të ndryshme) ▪ mustardë ▪ karotë ▪ hudhër ▪ qepë ▪ selino ▪ rrush i thatë Përgatitja: Kofshën e gjelit e marinojmë me...

Kungull i pjekur me lëng shege dhe arra

Pjata mund të konsiderohet antipastë për të shoqëruar pjatat e mishit të kuq apo djathërat e fortë, me kripë. Por, ata që duan mund...

Krem-çorba nga domatet

Gjoks pule me arra

* 600 g gjoks pule * ½ filxhan grimca buke * Pak piper të kuq * ½ filxhani arra * ¼ e filxhanit majdanoz * 1 të bardhë të...

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Nevojiten: * 300 g sallatë e gjelbër * 200 g dredhëza * 4 fileta gjoksi pule (secila nga 120 g) * 2 lugë gjelle vaj * 2-3 lugë gjelle...

TË REKOMANDUARA

- Advertisement -

Të rejat tjera