Nuk kane porositur kot te parët tanë që, ne prani te femijeve dhe budallenjve mos trego apo mos prano asnje sekret, mos fol per asnjeri e mos bej asnje projekt, sepse e ke direkt gjithçka te nxjerre ne shesh per te gjithe.

Keshtu i ka ndodhur dhe kupoles se PD, e cila ka gabuar qe ka diskutuar per reformen ne drejtesi dhe ka paraqitur friken nga kjo reforme, ne prezencen e djalit te Fahri Balliut.

Deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu ka pranuar se opozita ka frikë nga reforma në drejtësi.

Por, ai ka sqaruar se firka qëndron në atë se drejtësia ëhstë vendosur në dorë të kryeminsitrit Rama dhe siaps tij ajo po përdoret për ndëshkimin e opozitës.

“Nga kjo reformë në drejtësi kam shumë frikë, se kjo është një reformë që i ka dhënë drejtësinë në dorë një banditi e do përdoret politikisht.

Që kur e ka në dorë drejtësinë në dorë Edi Rama, janë ndjekur penalisht vetëm njerëz nga opozita”, deklaroi Klevis Balliu në studion e Real Story.(TemA)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here