19 C
Tirana
E diel, Dhjetor 17, 2017

10 klubet më të korruptuara, 3 ekipe italiane dhe 1 ekip shqiptar

Klubi i Benficas ka publikuar në televizionin e saj zyrtare një foto ku listonte 10 klubet më të korruptuara ku binin në sy emra të mëdhenj të futbollit botëror siç janë Juventus, Milan, Fiorentina,...

Portieri më i shtrejtë në histori del me oksigjen nga fusha pas ndërhyrjes brutale

Portieri më i shtrejtë në histori i cili u bë pjesë e Manchester Siti-t gjatë mrkatos së kësaj vere, ka rrezikuar jetën në ndeshjen e sotme mes Manchester Siti-t dhe Liverpul pas ndërhyrjes brutale...

Liga e Kombeve, Shqipëria njeh kundërshtarët e mundshëm!

Institucioni më i lartë i futbollit europian, UEFA, ka zbuluar detaje të reja të formatit të Ligës së Kombeve që do të marrë jetë në vjeshtë të 2018-ës, pas Kupës së Botës që do...

Shqipëri – Lihtenshtajn, me këtë formacion mund të debutojë Panucci (FOTO)

Gjatë seancës së vetme të zhvilluar dje në “Selman Stërmasi”, Christian Panucci u ka shpjeguar lojtarëve të tij disa lëvizje taktike. Është e përditshmja ‘Panorama Sport’ që ka publikuar formacionin e mundshëm të kuqezinjve. Befasia vjen...

Shkodran Mustafi nënshkruan për Interin

Kur kanë ngelur edhe dy ditë nga fundi i merkatos, mediat britanike raportojnë se Shkodran Mustafi ka mbyllur marrëveshjen dhe brenda 24 orëve do transferohet tek Interi. Mbrëmjen e djeshme“Nerazzurët” u takuan me mbrojtësin shqiptar dhe...

Griezmann mohon kalimin te Man United

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann ka hedhur poshtë thashethemet se ai mund të largohet nga skuadra e Diego Simeones për Manchester United këtë verë. Raportet nga The Independent kanë deklaruar se një marrëveshje mes...

TË REKOMANDUARA