13 C
Tirana
E martë, Nëntor 21, 2017

Ndahet nga jeta Dritan Prifti

Ish-ministri i Energjitikës, Dritan Prifti u nda nga jeta ditën e sotme pas një sëmundjeje të rëndë. Edhe pas nënshtrimit të kurave intensive në Itali dhe Gjermani muajve të fundit, fatkeqësisht nuk nuk mundi...

Dalin detaje të reja nga përplasja në Elbasan! Si u zbulua drejtuesi i “Audit”...

Gjurmët e gishtave në "Audin" e blinduar dhe qelizat telefonike pranë vendit ku u godit makina e policisë në Elbasan, tradhtojnë Enea Bekteshin. Ai u arrestua një ditë më parë pas një aksioni të policisë...

Balla: Ditët në vijim policia do godasë fort krimin

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla lidhur me deklaratat e ambasadorit Donald Lu u shpreh se qeveria ka një plan të mirëorganizuar për të goditur krimin. Gjithashtu Balla deklaroi se ai...

Zyrtare! “Skënderbeu” tashmë do të jetë edhe në Amerikë [FOTO]

Ambasada e SHBA-së ka postuar një lajm të bukur për popullin shqiptar ditën e sotme. Statuja e heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeutështë vendosur në një prej vendeve amerikane ku ka shumë shqiptarë, Miçigani. “Statuja e...

“Na kërcënohet liria , veçanërisht ajo e zgjedhjes” Basha bën thirrje

Basha bën një deklarate pas vizitës së tij të fundit në ekspozitën e hapur nga vëllezërit françeskanë.Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se “sot na kërcënohet liria, në veçanti ajo e zgjedhjes”. Pas vizitës...

Vini re! Filloi Java Ndërkombëtare e Kujdesit ndaj Klientit në Alpha Bank, nxitoni për...

Java Ndërkombëtare e Kujdesit ndaj Klientit – Deri në 20% rimbursim me kartat e debitit dhe kreditit Alpha Bank! Alpha Bank Albania operon në tregun shqiptar që prej vitit 1998. Gjatë këtyre 19 viteve Banka...

Po vjen një lajm shumë i mirë për Shqipërinë, ja cfarë do ndodhë pas...

Tashmë është zyrtare, Samiti i radhës me krerët e gjashtë vendeve ballkanike dhe liderëve të Bashkimit Evropian do të mbahet në Sofje me 4 Maj 2018. Kjo u konfirmua një ditë më parë gjatë takimit...

Pacolli nesër viziton Selinë e NATO-s

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, nesër do ta vizitojë Selinë e NATO-s në Bruksel. “Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, nesër do të vizitojë...

Shqipëria me numrin më të ulët të vegjetarianëve, me rreth 0.2%

Shqipëria renditet si një ndër vendet me numrin më te ulët të personave vegjetarian, konkretisht me rreth 0.2%. Sipas Organizatës për Ushqim dhe Agrikulturë të Kombeve të Bashkuara, e njëjta situatë si në Shqipëri paraqitet...

Finalizohet operacioni “Agimi” në Skrapar. Kapen 297 kg kanabis, në pranga 2 të rinj

Policia e Beratit ka sekuestruar rreth 300 kilogramë kanabis dhe 175 bimë gjatë aksionit të koduar me emrin “Agimi”. Në pranga janë vënë 2 persona, njëri prej të cilëve i dënuar më parë për...

TË REKOMANDUARA