23 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 16, 2017

Ndërron jetë 3 vjeçarja, në hetim mjekja e spitalit të Beratit

Një mjeke e spitalit të Beratit do të ndiqet penalisht nga policia në akuzën e mjekimit të pakujdesshëm. Një vogëlushe 3-vjeçare ka humbur jetën, dhe e ëma, A. D, 41 vjeçe, akuzon mjeken Sh.K, 65...

Manjani: S’jam shkarkuar apo dorëhequr, jam në detyrë

Ministri i Drejtësitë, Ylli Manjani ka përgënjeshtruar lajmin e dalë nga disa media se ai është larguar nga posti i tij. Manjani sqaron se lajmi i rremë lidhet anulimin e një konference për shtyp, të...

Studentët e Shqipërisë komuniste: Shkonin në Lindje për t’u shkolluar, linin vajzat vendëse shtatzënë!

Ata pak studentë që patën privilegjin të diplomoheshin jashtë shtetit gjatë regjimit komunist, ishin objekt i vëzhgimit të rreptë të shërbimit të fshehtë. Një raport sekret i Ministrisë së Brendshme është vetëm njëri prej atyre...

TË REKOMANDUARA

- Reklama -