23 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 16, 2017

”State Department e mbështet ambasadorin Jess Baily”

Ditëve të fundit, ambasada e SHBA-ve në Maqedoni ka përjetuar një presion nga OBRM-PDUKM e Nikolla Gruevskit në lidhje me prononcimin për qeverinë e re të Maqedoni, shkruan AIN. OBRM-PDUKM shfaqi dyshime ndaj qëndrimit të...

Anulohen një pjesë e fluturimeve nga Shkupi për shkak të mjegullës!

ër shkak të mjegullës së dendur sot në mëngjes në aeroportin e Shkupit janë anuluar një pjesë e fluturimeve të planifikuara, ndërsa nuk është realizuar asnjë aterrim. Mjegull ka edhe në disa akse rrugore...

ELEM: Nuk ka lëshim të pakontrolluar të ujit nga Liqeni i Ohrit

SHA Eleketranat e Maqedonisë sot përmes një kumtese reagojnë ndaj akuzave drejt ELEM-it për lëshim të pakontrolluar të ujërave në Liqenin e Ohrit nga, siç thonë, subjekte të caktuara politike, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Në drejtim...

Tragjedi familjare në Shkup, vajza 5 vjeçare doli në ballkon të shikojë nënën, ra...

Policia e Shkupit ka ngritur padi penale kundër D.I. (24) nga Shkupi, për veprën “moskujdesje dhe maltretim të personit adoleshent”. Sipas MPB-së, ajo më 5 shtator të vitit të kaluar, pa kurrfarë përkujdesje e ka...

MPB-ja do të gjobitë qytetarët e Maqedonisë që nuk e ndërrojnë mbiemrin në dokumente...

​Ministria e punëve të brendshme (MPB) ka filluar që të ngrejë padi për kundërvajtje për mosndryshim të mbiemrit në dokumentet e udhëtimit, përcjell AIN-Online.com Bëhet fjalë për ndryshimin emrit të vajzërisë në pasaportë, pasmartesës, ndërkaq...

BDI shpëton nga vetëvrasja politike , ja kush ishte kundër kush ishte pro koalicionit...

Burime të Manastiri Lajm thonë se shumica e anëtarëve të njohur si “krahu i luftës” si Hazbi Lika, Fatmir Dehari, Rafis Aliti , Xhevat Ademi dhe pjesa tjetër dërmuese e antarëve të Kryesisë...

‘Gruevski të tregojë publikisht se çka i ofroi BDI-së’

Forumi i patriotëve mendjelirë me keqardhje konstaton se politika ballafaqohet me përmbushjen e të gjitha dëshirave të BDI-së, kurse në dëm të interesave të kombësisë maqedonase, përcjell AIN. ‘Ne shumë herë i kemi treguar Gruevskit dhe...

Jankuloska: Askush nuk është i paprekshëm, madje as OJQ-të e financuara nga Soros

‘Askush nuk është i paprekshëm, madje as organizatat jo-qeveritare të financuara nga Soros…nevojitet të ketë rregulla të barabarta dhe rend të funksionimit të sektorit jo-qeveritar, kurse institucionet patjetër të lihen pa pengesë të veprojnë...

”Mandati t’i jepet LSDM-së”

Kanë vazhduar reagimet që i drejtohen Presidentit Gjorge Ivanov për dhënien e mandatit për krijimin e qeverisë së re, pasi dështoi mandatari Nikolla Gruevski, shkruan AIN. Këtë radhë, Lidhja Demokratike e udhëhequr nga Pavle Trajanov...

30 vjeçarja hidhet nga kati i pestë, vdes në vend!

Sot në mëngjes, rreth orës 07:10, një grua 30 vjeçare është hedhur nga kati i pastë i banesës të Kavadarit, informojnë nga MPB, përcjell AIN. ‘Gruaja ka vdekur menjëherë në vend, inspektimi është në vijim....

TË REKOMANDUARA

- Reklama -