17 C
Tirana
E hënë, Shtator 25, 2017

Haradinaj: U tërhoqëm nga aplikimi për INTERPOL, ja arsyeja

Kosova u tërhoq nga kërkesa për tu antarësuar në INTERPOL. Këtë e ka bërë edhe zyra e kryeministit në një komunikatë për media. "Anëtarësimi i Kosovës në Interpol është kontribut direkt në luftën kundër krimit ndërkombëtar dhe terrorizmit. Republika e Kosovës është e...

Misionari rus që për 20 vjet ishte imami i Xhamisë së Madhe të Prizrenit

Shkrimtari Ibrahim Kadriu në emisionin “Rubikon” të KTV-së ka folur për “misionarin rus” të cilin e kishte takuar për herë të parë në Prizren derisa ai punonte si reporter i lirë. “Takova njeriun që në...

Ahmeti: Dikush po prenë telat e ndriçimit publik në Prishtinë

I pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se dikush po pengon që qytetarët të kenë ndriçim publik në Prishtinë. Ky i fundit ka thënë se dikush po prenë telat e ndriçimit publik...

“Metro” e Nju Jorkut: Erdogan jashtë!

Një nga gazetat me tirazhin më të madh në Nju Jork, “Metro”, e cila shpërndahet në metronë e këtij qyteti, në faqen e parë, atë të fundit dhe në faqet e brendshme, i ka kushtuar një...

Marrëveshjen me Serbinë, Thaçi: Jetike për integrimet e Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ndodhet këto ditë në Nju Jork, ku po zhvillon punimet Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara. Mbrëmë Presidenti Thaçi u takua me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, në prani të Shefes së Politikës së Jashtme të...

Vetëvendosje nis fushatën nga Prizreni

Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur Prizrenin që të hapë fushatën zgjedhore. Sipas VV-së hapja e fushatës do të bëhet në orën 17:00 në  Sallën e Sporteve "Sezai Surroi". Kandidat për kryetar të Prizrenit nga kjo komunë është...

Fillojnë rreshjet e shiut në Prishtinë

Kanë filluar rreshjet e shiut në Prishtinë. E megjithatë nuk duket rreshje të fuqishme që mund të shkaktojnë probleme në komunikacion.

Matoshi i jep lajmin opozitës për programin qeverisës

Ndonëse Qeveria e Kosovëspara dy ditësh ka miratuar programin qeverisës për periudhën 2017-2021, ende nuk ka vendosur se kur do ta dërgojë atë në Kuvendin eKosovës. Sipas zyrtarëve të ekzekutivit, ky program do të paraqitet...

Detaje të tmerrshme nga shoqëria: Pas tre plumbave ngjarja bëhet më e rëndë (FOTO...

Vetëm pak ditë pas vrasjes së të riut në kryeqytet Aulon Zeka, kanë dalë detaje të tmerrshmelidhur me të dyshuarit që kryenvrasjen. Policia deri më tani ka ndaluar një çift si të dyshuar, Guxim Hadri...

Aksident në Vushtrri

Një aksident ka ndodhur sot në mëngjes në fshatin Pestovë të Vushtrrisë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 7:00 dhe raportohet se nuk të lënduar nga ky aksident. Veturat që u aksidentuan kanëpësuar dëmtime ndërsa Policia ka...

TË REKOMANDUARA

- Reklama -