17 C
Tirana
E hënë, Shtator 25, 2017

Ja sa kopje të librit “Çfarë ndodhi” ka shitur në një javë Hillary Clinton

Dje, Associated Press deklaroi se libri i Hillary Clinton “Çfarë ndodhi – historia e zgjedhjeve” ka shitur plot 300,000 koje në platfromat e ndryshme të shitjes gjatë një jave nga dita e daljes në...

Ish-skllavja ISIS-it rrëfen tmerrin e përjetuar: Na vranë të gjithë burrat dhe na përdhunuan

Në burg numëroja orët. Çdo minutë kish frikë se ata do të vinin, por nuk e dija nëse do të na shisnin, sulmuar, apo përdhunuar”. Këto janë fjalët e Nadia Murad gjatë një konferencë për...

Më 1 tetor ndalohet burka në vende publike

Ligji për ndalimin e mbulesës së fytyrës në vende publike në Austri, i cili është i njohur edhe si “ligj që ndalon mbajtjen e burkës”, do të hyjë në fuqi më 1 tetor, ndërsa...

Vdes gruaja më e pasur në botë

Liliane Bettencourt, vajza e themeluesit të kompanisë së njohur “L’Oréal”, ka ndërruar jetë në moshën 94-vjeçare.Lajmi është konfirmuar nga vajza e saj këtë të enjte.E lindur në Paris në vitin 1922, ajo ishte gruaja...

Pas SHBA-ve, edhe BE godet Korenë e Veriut me sanksione të reja

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian mbështetën sot miratimin e sanksioneve shtesë kundër Koresë së Veriut si përgjigje ndaj testeve bërthamore, sipas burimevediplomatike. “Këto sanksione do të plotësojnë sanksionet e vendosura në OKB javën e kaluar dhe do të...

Lavrov në OKB: NATO po kërkon të ringjallë klimën e Luftës së Ftohtë

NATO po kërkon të ringjallë klimën e Luftës së Ftohtë në vend që të ndërtojë një dialog me Moskën”, kështu tha Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork. “Rusia ka ecur...

Tërmet në Turqi

Sapo ka ndodhur një tërmet në Turqi i shkallës 4.0 ballë njoftojnë mediat turke, transmeton albeu.com. Mësohet se tërmeti ka rënë në orën 23:17 në qytetin lindor Mugla. Mediat turke ende nuk kanë dhënë detaje nëse ka pasur viktima nga tërmeti 4 ballësh. Vlen të theksohet...

20 plumba për 6 sekonda, vdekja është e sigurt!

Një burrë mbeti i vrarë pas një shkëmbimi zjarri ku thuhet se pati 20 të shtëna të të qëlluara në vetëm në gjashtë sekonda. Incidenti dramatik u kap nga kamerat e sigurisë në anën perëndimore...

Ushtria izraelite arreston nëntë palestinezë

Ushtria izraelite ka arrestuar nëntë palestinezë në rajone të ndryshme të Bregut Perëndimor të okupuar. Sipas një njoftimi me shkrim nga ushtria izraelite, nëntë palestinezët janë arrestuar në operacione të ndërmarra gjatë natës nën akuzat...

Presidenti austriak: Fjalimi i Trump-it në OKB ishte “zhgënjyes”

Presidenti i Austrisë Alexander Van der Bellen e ka cilësuar si “zhgënjyes” fjalimin që presidenti amerikan Donald Trump ka mbajtur në sesionin 72-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (AP-OKB). Van der Bellen...

TË REKOMANDUARA

- Reklama -