23 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 16, 2017

25% e qytetarëve të Maqedonisë kanë emigruar dhe nuk janë kthyer më në vendlindje...

Maqedonia nuk është më vend i dëshiruar nga qytetarët e saj për të jetuar dhe vepruar në vendin ku kanë lindur, shkruan AIN Maqedoni. Në një hartë të publikuar nga historiani Jakub Marian i cili ka...

Spitali Amerikan realizon një operacion shumë të rrallë (Video)

Pacientët të cilët kanë probleme me gëlqerimin e veshit dhe si pasojë e kësaj ata kanë problem të shumta në të dëgjuar, tashmë janë me fat që ky problem në të dëgjuar mund të...

”State Department e mbështet ambasadorin Jess Baily”

Ditëve të fundit, ambasada e SHBA-ve në Maqedoni ka përjetuar një presion nga OBRM-PDUKM e Nikolla Gruevskit në lidhje me prononcimin për qeverinë e re të Maqedoni, shkruan AIN. OBRM-PDUKM shfaqi dyshime ndaj qëndrimit të...

Anulohen një pjesë e fluturimeve nga Shkupi për shkak të mjegullës!

ër shkak të mjegullës së dendur sot në mëngjes në aeroportin e Shkupit janë anuluar një pjesë e fluturimeve të planifikuara, ndërsa nuk është realizuar asnjë aterrim. Mjegull ka edhe në disa akse rrugore...

ELEM: Nuk ka lëshim të pakontrolluar të ujit nga Liqeni i Ohrit

SHA Eleketranat e Maqedonisë sot përmes një kumtese reagojnë ndaj akuzave drejt ELEM-it për lëshim të pakontrolluar të ujërave në Liqenin e Ohrit nga, siç thonë, subjekte të caktuara politike, përcjell Telegrafi Maqedoni. “Në drejtim...

Tragjedi familjare në Shkup, vajza 5 vjeçare doli në ballkon të shikojë nënën, ra...

Policia e Shkupit ka ngritur padi penale kundër D.I. (24) nga Shkupi, për veprën “moskujdesje dhe maltretim të personit adoleshent”. Sipas MPB-së, ajo më 5 shtator të vitit të kaluar, pa kurrfarë përkujdesje e ka...

Gjykata franceze më 9 shkurt vendos për kërkesën e Serbisë për ekstradimin e Haradinajt

Arianit Koci, avokati i Ramush Haradinajt ka bërë të ditur se më 9 shkurt do të mbahet seanca për shqyrtimin e lëndës ekstraduese të Haradinajt në Serbi.  Koci këtë e ka bërë të ditur përmes...

MPB-ja do të gjobitë qytetarët e Maqedonisë që nuk e ndërrojnë mbiemrin në dokumente...

​Ministria e punëve të brendshme (MPB) ka filluar që të ngrejë padi për kundërvajtje për mosndryshim të mbiemrit në dokumentet e udhëtimit, përcjell AIN-Online.com Bëhet fjalë për ndryshimin emrit të vajzërisë në pasaportë, pasmartesës, ndërkaq...

BDI shpëton nga vetëvrasja politike , ja kush ishte kundër kush ishte pro koalicionit...

Burime të Manastiri Lajm thonë se shumica e anëtarëve të njohur si “krahu i luftës” si Hazbi Lika, Fatmir Dehari, Rafis Aliti , Xhevat Ademi dhe pjesa tjetër dërmuese e antarëve të Kryesisë...

‘Gruevski të tregojë publikisht se çka i ofroi BDI-së’

Forumi i patriotëve mendjelirë me keqardhje konstaton se politika ballafaqohet me përmbushjen e të gjitha dëshirave të BDI-së, kurse në dëm të interesave të kombësisë maqedonase, përcjell AIN. ‘Ne shumë herë i kemi treguar Gruevskit dhe...

TË REKOMANDUARA

- Reklama -