13 C
Tirana
E martë, Nëntor 21, 2017

Hahn: Është arritur pëparim i madh, gjasat për negociata tani janë më të mëdha

Është arritur përparim i madh në Maqedoni dhe Komisioni Evropian dhe anëtaret e BE-së tani shohin më pozitivisht ndaj gjendjeve në vend dhe mundësisë për fillim të negociatave inkuadruese, theksoi eurokomisari për Zgjerim dhe...

Meta: Jam krenar që kryetari i Kuvendit të Maqedonisë është shqiptar (FOTO)

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, është duke qëndruar për vizitë në Republikën e Maqedonisë. Në kuadër të kësaj vizite Meta është pritur në takim nga kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, më...

Ivanov priti në “Vilën Vodno”, homologun e tij Ilir Meta

Rreth ores 09:45 minuta presidenti I Shqiperise, Ilir Meta, mberriti në ” Vilën Vodno” ku u prit nga homologu I tij Gjorgje Ivanov me ceremoni shteterore. Dy presidentet do te kene takim tek-a-tek  dhe ne...

Majko me disa fjalë e përshkruan vizitën në Zajaz

Ish kryeministri Pandeli Majko ka marrë pjesë dje në Zajaz në rivarrimin e shqiptarëve të vrarë që nga viti 1913. Ai në lidhje me pjesëmarrjen në Zajas të Këçovës ku është bërrë rivarrimi i eshtrave...

NAYPYITAW, Mianmar – Të fundit për një takim të ministrave të jashtëm Azi-Evropa në...

Udhëheqësi i Myanmarit, Aung San Suu Kyi, thotë se bota po përballet me paqëndrueshmëri dhe konflikt pjesërisht për shkak se emigracioni i paligjshëm përhapet terrorizmi në një fjalim që vjen pasi vendi i saj...

Brexit !!!

Një raport i Qendrës për Performancën Ekonomike (CEP) ka analizuar se si votimi i referendumit ka ndikuar në inflacionin, pagat dhe standardet e jetesës përpara buxhetit të vjeshtës të mërkurën. Ajo tregon se familjet në...

Ndërron jetë kompozitori Aleksandër Lalo

Është ndarë në mënyrë të papritur nga jeta mbrëmjen e së dielës kompozitori i njohur, Aleksandër Lalo. Maestro Lalo së fundmi ishte pjesë e produksionit më të ri të Televizionit Klan, “C’est la vie” si...

Dehari, Lladrovci, Jashari e Majko shtrëngojnë duart në Kërçovë (FOTO)

Kryetari i Kërçovës Fatmir Dehari ka vlerësuar lart vizitën që iu bë atij nga figurat e njohura të Kosovës e Shqipërisë, në mesin e tyre edhe Ramiz Lladrovci, Bekim Jashari si dhe Pandeli Majko. Ja...

Sela: Hashim Thaçi të mos përzihet në punët tona

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela ka hedhur akuza të forta në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i cili sipas Selës është duke fu përzier në zgjedhjet në Maqedoni. Sela gjatë prezantimit...

Ahmeti: Nuk ka pasuri në botë, që mund ti shëron dhembjet e Nënave Shqiptare...

Lideri i BDI Ali Ahmeti në fjalimin e tij para të pranishmëve në ceremoninë e rivarrimit të trupave të vrarë gjatë viteve 1913, ka pohuar se ai dhe subjekti i tij politik vazhdon të...

TË REKOMANDUARA