23 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 16, 2017

Omëletë me perime dhe proshutë

E shpejtë, e shijshme dhe e shëndetshme! Kujdes me sasinë e gjalpit sepse përveç tij, të gjithë përbërësit e recetës janë të ushqyeshëm. Përbërësit për dy omëleta: ▪ 4 vezë ▪ 2 speca ▪ 1 domate të madhe ▪...

Petulla nga mishi i bluar: Kafshata të shijshme në tavolinën tuaj!

Përbërësit: – 500 gramë mish i bluar, – 200 ml vaj (ose 200 g yndyrë), – 5 lugë miell, – 2 vezë, – 1 qepë, – 2 – 3 thelpinj hudhre, – Kripë, – Piper i kuq. Përgatitja: Qepëve dhe hudhrës të ngrira imët...

TË REKOMANDUARA

- Reklama -