13 C
Tirana
E martë, Nëntor 21, 2017

Johanes Han javën e ardhshme vjen në Shkup

14 NOVEMBER Euro-komesari për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johanes Han javën e ardhshme do të vijë në Shkup. Kjo vizitë pritet të ndodhë menjëherë pasi Qeveria të publikojë planin e reformave për 6 muajtë e ardhshëm....

Zaev shpreson për gjetje të zgjidhjes për emrin me Greqinë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, tha mbrëmë se shpreson se Shkupi dhe Athina së shpejti mund ta gjejnë zgjidhjen për kontestin e gjatë me dekada lidhur me çështjen e emrit. Greqia argumenton se emri Maqedoni...

Merko nesër zyrtarisht merr detyrën e kryetarit të Strugës

Nesër (06.11.2017 e Hënë) në ora 14:00 nga Kryetari i Komisionit Komunal Zgjedhor Bledar Ziba, do i jepet çertifikata zyrtarisht fituesit të zgjedhjeve për Komunën e Strugës Ramiz Merko. Menjëherë pas pranimit të çertifikates nga...

Kryeminsitri Zaev nesër do të marrë pjesë në Forumin ekonomik në Vjenë

Kryeministri Zoran Zaev nesër do të marrë pjesë në Forumin ekonomik “Dialogu për të ardhmen 2017″, që po mbahet në Vjenë, Austri. Krahas kryeministrit Zaev, në forum do të marrë pjesë edhe zëvendëskryeministri për Çështje...

Historike! Për herë të parë në Maqedoni, ministri shqiptar udhëheq mbledhjen e qeverisë!

Dita e premte do të jetë ditë historike për Maqedoninë sepse për herë të parë në 25 vjetorin e ekzistimit të saj zëvendës kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani do të udhëheqë mbledhjen e Qeverisë. Qeveria në këtë mbledhje...

Qeveritë e Maqedonisë dhe Bullgarisë do të mbajnë mbledhje të përbashkët në Strumicë

Tema të interesit të përbashkët, me fokus në bisedimet për zhvillimin e marrëdhënieve të mira fqinjësore mes Maqedonisë dhe Bullgarisë do të shqyrtohen në mbledhjen e përbashkët të qeverive të dy vendeve, e cila...

Seancë e përbashkët me Qeverinë shqiptare, më 2 dhjetor

Qeveria e Maqedonisë vendosi që të mbajë seancë të përbashkët me Qeverinë shqiptare dhe atë bullgare. Siç informon pres shërbimi i qeverisë seancën e përbashkët me Qeverinë e Bullgarisë do ta mbajë në 23 nëntor,...

Mexhiti në ClickPlus: “Edhe mish edhe peshk nuk shkon”. ASH-ja edhe pozitë edhe opozitë

Ish kryetari i Çairit, Izet Mexhiti sonte në ClikPlus sqaroi për koalicionin e Aleancës për shqiptarët me Besën ne zgjedhjet lokale dhe me BDI-në dhe LSDM-në në pushtetin qendror. Sipas Mexhitit nuk mund të shkoje...

Mos suksesi dhe Arroganca e humbësve.

Xhelal Çajani Partit që dështuan ne këtë cikël zgjedhor është e rrugës të miren me veten e tyre e jo për dështimet e tyre te akuzojn fituesit. BDI është parti që fitoj në shumicën e Komunave...

Kërkohet dorëheqja e Kasamit dhe Ibrahimit nga kreu i partisë

Shkup, 30 tetor - Një ditë pas zgjedhjeve, në Lëvizjen BESA nis të thellohet përçarja. Anëtarë të Kryesisë Qendrore, të pakënaqur me rezultatin e së dielës, kanë nis të kërkojnë hapur dorëheqjen e kryetarit...

TË REKOMANDUARA