17 C
Tirana
E hënë, Shtator 25, 2017

Teuta dhe ekipi me të cilin do të garoj në zgjedhje

Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot zyrtarisht ka mbledhur ekipin e saj për të dalë në mejdan. Siç mësohet shef shtabi është emëruar zv/ministri i Mbrojtjes Bekim Maksuti, bartës liste Bekim Memeti...

Më në fund realizohet fotografia Trump-Zaev

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev ka postuar një fotografi ku së bashku me bashkëshorten e tij Zorica Zeav kanë dalë në krah të Presidentit të Amerikës Donald Trump dhe bashkëshortes së tij Melania Trump. “Pritja diplomatike e organizuar...

Daçiç: Një pjesë e personelit të ambasadës kthehet në Shkup javën e ardhshme

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiç, deklaroi sot se një pjesë e personelit të ambasadës së Serbisë në Maqedoni do të kthehet javën e ardhshme në Shkup, ndërsa ambasadorja Dushanka Divjak...

SHKËLQIMI DHE RËNIA E KALIFATIT ISLAMIK

Kalifati ishte një nga institucionet më të vjetra islame në histori. Kalifati osman ishte kalifati i fundit sunit i epokës së vonë mesjetare dhe të hershme moderne, që zgjati 13 shekuj dhe ra në...

Blerta Leka “ngacmon” futbollistin e Partizanit, e bën të djersisë në studio

Një moment i veçantë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në emisionin Proçesi Sportiv” ku ka qenë i ftuar edhe sulmuesi i Partizanit, Edgar Çani. Ai ka folur gjerësisht për ndeshjen kundër Kukësit dhe lojën e Partizanit gjatë atyre...

Valon Bela rikujton një pjesë të agjendës së Lëvizjes Besa

Në profilin e tij në fb, përmes një statusi, politologu dhe komentuesi politik, Valon Bela ka bërë një përshkrim të disa veprimeve që kanë qenë pjesë agjendës së Lëvizjes Besa. Statusi i plotë i z.Bela...

Bela: Besa tha se do garojnë me më të mirët, më i miri i...

Politikologu dhe komentuesi i çështjeve politike, Valon Bela përmes një postimi të fundit në facebook ka thumbuar Lëvizjen Besa, duke thënë se : "Lëvizja Besa tha se do garojnë me më të mirët. Më i miri i...

Një qytet i ri po lind brenda Gostivarit | FOTO

Vënia në funksion e urës së re mbi lumin Vardar, hapja dhe rregullimi i plotë me të gjitha parametrat urbanistike e rrugës që lidh rrugën e Dibrës me lagjen Dutllëk, riasfaltimi i plotë i...

Billal Kasami – për jetë a vdekje politike!

Lëvizja Besa,  sipas të gjitha gjasave, për kandidat për kryetar të Komunës së Tetovës do ta nxjerr liderin e tyre, Bilall Kasami. Pêrmes këtij veprimi, të futjes në garë tepër të vështirë, thuajse edhe të...

Levizja Besa vërtet nuk votoi për Ligjin për Gjuhën Shqipe?!

Pasi doli lajmi që Lëvizja Besa sot në Komisionin për Çështje Europiane në Parlamentin e Maqedonisë  nuk votoi që në rend dite të hyn në dikutim Ligji për Përdorimin e Gjuhës Shqipe, nga Lëvizja...

TË REKOMANDUARA

- Reklama -