23 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 16, 2017

I pamundshëm bojkoti i produkteve të Serbisë? (Video)

Institucione në mbrojtje të bizneseve dhe vetë biznesmenët thonë se është i pamundshëm bojkoti i produkteve të Serbisë. Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, shprehet se prodhimet vendore duhet të trajtohen në mënyrë...

Hoti: Do të ketë reduktim të TVSH-së në disa produkte

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Odës Ekonomike Gjermano-Kosovare (OEGJK), me të cilët ka diskutuar për masat e reja të Pakos Fiskale 2.0. Me këtë rast, përfaqësuesit e OEGJK...

TË REKOMANDUARA

- Reklama -