20 C
Tirana
E martë, Tetor 17, 2017

Ahmeti: Garancë për kandidatët tanë jam unë, Qeveria dhe Parlamenti (VIDEO)

Po dëgjojë se kandidatët tanë po ngacmohen nga oponentët për të bëmat apo të mosbëmat e BDI-së. Unë do doja tu them shokëve të mi, bashkëveprimtarëve të mi, duke filluar nga Teuta dhe të...

Shtabi Zgjedhor BDI-Dega Dibër: Lumi Radika është mbi partitë! (Video)

Shtabi i BDI-Dega Dibër, përmes një statusi dhe një postimit të një videoje në profilin e tyre zyrtar në fb, ku shihet qartë qëndrimi i kryetarit të Komunës së Dibrës, z.Ruzhdi Lata për projektin...

Ja njeriu që mbështet Taravarin  

Bashkëshortja e ministrit Arben Taravari, deri në vitin 2015 ka qenë e punësuar në Komunën e Gostivarit. Por, e kaluara e afërt e saj në këtë institucion në realacion me kolegët e saj, nuk...

Pas shpifjeve në adresë të tij, reagon vetë Bajram Lata, djali i kryetarit të...

Pas shpifjeve dhe akuzave të pabaza në adresë të z.Bajram Latës, djalit të kryetarit të Komunës së Dibrës,z.Ruzhdi Lata ,që ishin bërë përmes një shkrimi pa autor i botuar në portalin www.DibraIme.com, përmes një...

Visar Ganiu: Secili koment , pa marrë parasysh a është pozitiv apo negativ, meriton...

Secili koment pavarësisht a është pozitiv apo negativ e meriton vëmendjen time të plotë. Prandaj vendosa që mes aktiviteteve të shumta të cilat i kam dhe takimet me qytetarët e Çairit, të ndaj pak...

Ruzhdi Lata në Mogorçë: Do të ndërtojë ujësjellësin e fshatit dhe sallën sportive

Agjenda e fushatës së BDI-së sot u orientua drejt fshatit Mogorçe. Kryetari i Komunës së Dibrës dhe anëtarët e listës për Këshill Komunal,  në një ambient të ngrohtë dhe mikëpritës u pritën nga banorët e...

VMRO dhe PDSH mbështesin Selën në Strugë!?

Partia Demokratike Shqiptare dhe VMRO-DPMNE do të mbështesin kandidaturën e Ziadin Selës në Strugë?!Burime të afërta me LR-PDSH tregojnë se marrëveshja fillimisht është arritur me VMRO-në, pas mbështetjes që LR-PDSH i ka dhënë kandidatit...

Ahmeti: Në 2013 mbështetëm për mos ta humbur Strugën, tani do masim forcat (FOTO)

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zgjedhur pikërisht Ladorishtën e Strugës që t’u përgjigjet flakë për flakë akuzave të kreut të LR-PDSH-së, Ziadin Sela në adresë të Partisë për shkak të...

Ruzhdi Lata : Do të ndërtojë të gjitha rrugët dhe rrugicat e Dibrës (Foto)

"Do të ndërtojë të gjitha rrugët dhe rrugicat e Dibrës. Do të rindërtojë të gjitha poligonet sportive në mahallën Qernanincë dhe do të renovojë të gjithë parqet për dëfrimin e fëmijëve në Qernanicë", këto...

Jeta Xhara i thotë Zijadin Selës: E ke udhëhequr komunën si turist !...

Ne debatin me kandidatët për kryetar të Strugës, Jeta Xhara i thotë Zijadin Selës: " Ka disa qytetarë që po thonë se e ke qeverisur komunën pak si turist, herë deputete e herë kryetar,...

TË REKOMANDUARA

- Reklama -