Kryeparlamentari Talat Xhaferi pas zyrtarizimit dhe votimit të Ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe me 64 vota “Pro” ka uruar për miratimin e këtij ligji, pas konfrontimit me ish kryeministrin dhe ish liderin e VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, njofton TetovaSot.

“Ligji për përdorimin e gjuhës shqipe, u votua në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë,
sapo kaloj. Urime”, shkruan Talat Xhaferi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here