Mos përdorni HUAWEI paralajmëron CIA dhe FBI

Krerët e 6 agjencive më të mëdha të inteligjencës amerikane, mes tyre FBI dhe CIA, kanë paralajmëruar amerikanët që të mos përdorin produktet dhe shërbimet e gjigantëve kinezë të...

Facebook është në telashe

Facebook është në telashe Publikuar: 10:31, 14 Shkurt, 2018 Fejsbuku, kolosi prej dy miliardë përdoruesish që pikërisht mbi të dhënat i ka ngritur themelet e tij, ndodhet përballë një vështirësie ligjore që...

Droni i parë me pasagjerë, gati në Mars

Një kompani britanike për ndërtimin e dronëve pretendon se ka gjetur më në fund edhe përgjigjen për t’i vendosur këto makineri në shërbim të udhëtarëve. Themeluesi i saj, Martin Warner,...

Ky iPhone X kushton 159 dollarë

Kompania kineze Oukitel ka prezantuar celularin U18, i cili ka ngjashmëri të mëdha me celularin më të ri të Apple. Madje, celulari i tyre po quhet kloni i iPhone X. Pjesa...

A e dini këtë fakt të habitshëm rreth shfletuesit të Mozilla-s?

Shfletuesi i internetit Firefox zbuloi se po planifikojnë të ndryshojnë logon e tyre – por kjo nuk është ajo që kap vëmendja e të gjithëve. Përdoruesit e internetit e kanë vënë re...

Sërish të reja, Facebook paralajmëron ndryshime të mëdha. Ja çdo ndodhë

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar sot, se do të publikojë parimet e privatësisë për herën e parë me anë të disa videove edukuese në mënyrë që t’i ndihmojë përdoruesit...

The Hottest Hairstyle at Fashion Week Is Not on the Runways

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt it was in the presence...

Lenovo Introduces Its Best Entertainment Tablets Yet

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt it was in the presence...

Entertainment buzz: Taylor Swift gets an Emmy

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt it was in the presence...

Apple TV is finally changing the living room

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt it was in the presence...

Facebook

16,493FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

9 të vdekur dhe 16 të lënduar, detaje nga përplasja e një kombi me...

Së paku nëntë persona kanë gjetur vdekjen edhe 16 të tjerë janë lënduar pasi një kombi u fut përmes një turme të këmbësorëve në...

Zbardhet plani i Arta Markut për arrestime të bujshme, ngrihet strukturë e posaçme përgjimi,...

Kryeprokurorja Arta Marku ka gati planin për të goditur korrupsionin në të gjitha nivelet. Në Kuvend, shefja e organit të akuzës ka dorëzuar një...

Kapllan (Kallushi, Resuli, Resulbegoviq, Buroviq) (2)

“Dreqi e mashtroi botën kur e bindi se dreqi nuk ekziston!”. Ky citat filmik më së miri e portreton Kapllan Resulin dhe është porosi...