Trajtimi i zhurmave ne veshë dhe marramendjës

Ushtima ose zhurma në veshë, tinitusi, referohet si tingull i zhurmshëm që ndodh në njërin apo në të dy veshët. Tingujt mundë të jenë me zë të butë apo...

Si të kontrolloni nivelin e sheqerit në gjak dhe t’i thoni lamtumirë diabetit me...

Mbajtja e niveleve të sheqerit në një balancë ideale është një nga gjërat më të vështira për t’u bërë nga individët të cilët vuajnë nga diabeti. Diabeti është shkaktari...

Kirurgu më i njohur i zemrës tregon se çfarë e shkakton sëmundjen e zemrës...

Ai pohon se ata ishin gabuar kur besonin se sëmundja e zemrës ishte shkaktuar nga kolesteroli i lartë i gjakut. Ai thotë se trajtimi i zakonshëm përfshin medikamente për të...

Shtimi i rasteve me anemi – ushqimet që duhet të përdorni

Anemia është sëmundja që lidhet me uljen e numrit të rruazave të kuqe të gjakut dhe pakësimin e përqindjes së hemoglobinës. Së fundmi është kthyer në një nga problemet shëndetësore...

Ja simptomat e kancerit në fshikëzën e urinës

Qelizat në fshikëz mund të ndryshojnë dhe të ndalojnë së rrituri ose së bëri ashtu siç duhet. Këto ndryshime mund të rezultojnë në kancer. Disa nga simptomat e kancerit...

Kura që befasoi mjekun, ja si e shëroi kjo vajzë kancerin e mitrës

Ana, u dignostikua me kancer në mitër, por ajo nuk u dorëzua. Ajo kishte dëgjuar për një kurë natyrale e cila shkatërronte qelizat kancerogjene, dhe duke qenë se nuk...

Ja çfarë tregon dhimbja e kokës për shëndetin tuaj!

Dhimbja e kokës është dhimbja më e zakonshme që i prekë të gjithë njerëzit e të gjitha moshave nëpër botë. Një person që vuan vazhdimisht nga dhimbja e kokës, mund...

Kjo është metoda e thjeshtë që largon çdo dhimbje në trup

Nervi më i gjatë në trupin e njeriut është nervi shiatik, por shumica e njerëzve nuk kanë dëgjuar kurrë për këtë. Ai fillon në pjesën e poshtme të shpinës,...

Mjekët operojnë në tru, pacientin e gabuar

Një staf i tërë mjekësor deri tek drejtuesi i spitalit është pezulluar nga puna në Nairobi të Kenias, pasi operuan në tru pacientin e gabuar. Sipas asaj që shkruan BBC,...

Kardiologu me i famshem i zemres prof.dr. Zhan Mitrev jep receten e jashtezakonshme per...

Recept per ta bere gjithe trupin gjithnje e me te shendetshem. I pastron enet e gjakut, e mjekon zemren, e permireson teper imunitetin, e pastron melgine e zeze, e permireson...

Facebook

16,372FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

Konfiskohet 1 ton mish me afat të skaduar në Kosovë

Skandali me mish pa afat i zbuluar kohën e fundit në Belgjikë nga kompania “Veviba” që kishte eksportuar edhe në Kosovë, po vazhdon të...

Kafshërore! Nëna shqiptare vret foshnjën e sapolindur me gurë, e varros me duart e...

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur sot në qytetin e Gjakovës në Kosovë ku një 32-vjeçare ka vrarë me gurë foshnjën e saj dy...

Ky veprim po cmend rrjetet! Cila eshte pergjigja e sakte? Më pak se 1%...

Përgjjigjet që zakonisht japin komentuesit në këtë quiz, i cili për të thënë të vërtetën ka mbi 2 vite që qarkullon nga të katër...