Çfarë i ndodh trupit tuaj nëse pini vaj ulliri me stomak bosh, rezultatet janë...

Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai përmban fenole, sterile dhe acide yndyrore si acidi linolenik dhe...

Kardiologu më i mirë i Europës jep dietën 5 ditore: Mënyra më e sigurtë...

Një dietë e mirë është gjithmonë e domosdoshme për secilin nga ne. Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot do t’ju tregojmë një...

Fillova ta përdorja këtë RECETE për DHIMBJET në nyje dhe kocka. Tani më duket...

Dhimbja kockash, ndjeshmëria ose dhimbjet muskulare janë disa nga problemet më të zakonshme në ditët e sotme, veçanërisht në moshën e mesme ose të moshuarve. Por kur të rinjtë...

Me këtë recetë të bërë në shtëpi do ti thoni mirupafshim, enjtjeve të këmbëve

Enjtjet zakonisht shkaktohen kur mblidhet një sasi e tëpërt e acidit urik. Ato kërkojnë kohë që të fillojnë të shkaktojnë ndonjë problem, prandaj shfaqet kryesisht tek të moshuarit. Ka...

Pija që shpëton njerëzit nga vdekja: Ajo ka qenë në qarkullim në gjithë botën...

Në ditët e sotme, në degën e mjekësisë është prioritet gjetja e një kure për kancerin. Megjithatë metodat natyrale kanë provuar të jenë të dobishme në shumë raste. Ky...

70% e njerëzve vuajnë nga helikobakteri pilori, ja çfarë duhet të hani

Helikobakter pilori i njohur ndryshe edhe me termin H.pilori dhe prek pothuajse 70% të popullsisë së botës.Megjithëse ky kusht shëndetësor nuk shfaq simptoma dhe shumica e njerëzve nuk e...

Tumori në mushkëri, mos i nënvlerësoni këto simptoma. Mund t’ju shpëtojnë jetën…

Tumoret në mushkëri futen në tërësinë e neoplazive dhe klasifikohen si gjithë neoplazitë e tjerë në beninje dhe malinje. Janë patologji të vështira për t’u kuruar dhe mund të...

Nëse keni dhimbje në këto pjesë të trupit, urgjent tek mjeku

Në Suedi, rreth 30,000 njerëz marrin goditje çdo vit – një person çdo 17 minuta. Fatmirësisht, hulumtimi mbi goditjen në tru ka filluar seriozisht të studiohet në vitet e fundit,...

Kirurgu më i njohur i zemrës tregon se çfarë e shkakton sëmundjen e zemrës...

i pohon se ata ishin gabuar kur besonin se sëmundja e zemrës ishte shkaktuar nga kolesteroli i lartë i gjakut. Ai thotë se trajtimi i zakonshëm përfshin medikamente për të...

Studimi i ri/ Truri rigjenerohet edhe gjatë plakjes

Ndryshe nga sa mendohej deri tani, truri edhe gjatë plakjes vijon procesin e rigjenerimit njësoj si në rini, falë prodhimit të neuroneve të reja. Për herë të parë konfirmohet...

Facebook

16,524FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

Ali Ahmeti uron Shkëndijen për titullin Kampion

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar KF. Shkëndijen për titullin kampion. “Urime të përzemërta për KF Shkëndija si dhe të gjithë...

Fjalim më 19 maj 2018, në 20 vjetorin e ndarjes nga jeta të Axhes...

I dashur simboli i rezistences kombëtare baca Adem Demaçi, E nderuar familja Mala e Axhes Mehmet, Të nderuara familje të dëshmorëve, Shoke e bashkëveprimtar të heroit të...

Profesorët Bakiu dhe Sela të ftuar në Samitin e BE-së

Me ftesë të Presidencës së Bashkimit Evropian, dy profesorët e njohur të Universitetit të Tetovës, Qashif Bakiu dhe Ylber Sela do të marrin pjesë...