Ballina Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Kjo është kënga zyrtare e “Rusia 2018”

Është publikuar kënga apo himni zyrtar i Botërorit “Rusia 2018” Ka filluar atmosfera për Botërorin që këtë vit do të mbahet në Rusi. Ai do të fillojë nga data 14 shtator...

Shpallet i pafajshëm pas 23 vitesh në burg, rikthehet sërish te skuadra e tij

Historia e Neves Coleman është nga ato ngjarje rrëqethëse vetëm për t’u menduar dhe jo më për t’u përjetuar. Lojtari i Chicago White Sox, në futbollin amerikan, u burgos për...

Wenger largon dy futbollistë nga Arsenali

Arsene Wenger beson se dyshja Theo Walcott dhe Olivier Giroud, nuk kanë dashur të largohen në janar nga Arsenal. Theo Walcott zgjodhi kalimin te Evertoni, ndërsa Giroud mbeti në kryeqytet te Chelsea, por Arsene Wenger, beson se dyshja Theo Walcott dhe...

Lëndohet Messi, në dyshim për ndeshjen me Italinë

Ylli i kombëtares argjentinase mund të pushojë për sfidën ndaj Azzurrëve. Lionel Messi është në dyshim të madh për ndeshjen e sotme që Argjentina e zhvillon ndaj Italisë, për...

Kjo është këngëtarja shqiptare që s’e thotë mbiemrin se i vjen turp

Ndonjëherë njerëzit kanë komplekse me emrine tyre apo mbiemrin duke qenë se është dicka që nuk e zgjedhim dot. KJo gjë i ka ndodhur edhe këngëtares Gerta Mahmutaj, në këtë...

E bujshme/ Ylli i Romës del me origjinë shqiptare

Portieri i Romës, Alison Becker, ka postuar një foto në avion me disa nga shokët e tij tek ekipi i Romës. Në foto ndodhen 6 lojtarë të Romës, dhe secilit...

Pas humbjes, trajneri i Tottenhamit jep deklaratën që nuk e priste askush!

Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino ka thënë se ishin skuadër më e mirë se Juventus në dy ndeshje dhe meritonin çerekfinalen. Juventus ka mposhtur 1:2 Tottenhamin në Wembley, për të...

Latifi tregon se ka gjak shqiptari, i kërkon përballje kampionit Cormier (VIDEO)

Ilir Latifi dëshiron një duel për titull, atij nuk i intereson nëse ajo do të ndodhte në kategorinë e lehtë apo të rëndë.Shqiptari fitoi ndaj Ovince Saint Preux dhe...

Shkëndija fiton në dëborë dhe ‘vret’ kampionatin

Shkëndija e Tetovës ka hedhur një tjetër hap drejt titullit kampion në Maqedoni, teksa sot mposhti me rezultatin minimal 1-0 skuadrën nga Strumica, Akademija Pandev. Sfida u luajt në një...

Njihuni me skuadrën arbëreshe të Kategorisë së Dytë në Itali, kanë simbol shqiponjën dhe...

Klube futbolli shqiptare nuk ka vetëm në Shqipëri dhe Kosovë, por edhe në Europë. San Giorgio Piana është një ndër to. Skuadra aktualisht është pjesë e Kategorisë së Dytë siçiliane...

Facebook

16,524FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

Ali Ahmeti uron Shkëndijen për titullin Kampion

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar KF. Shkëndijen për titullin kampion. “Urime të përzemërta për KF Shkëndija si dhe të gjithë...

Fjalim më 19 maj 2018, në 20 vjetorin e ndarjes nga jeta të Axhes...

I dashur simboli i rezistences kombëtare baca Adem Demaçi, E nderuar familja Mala e Axhes Mehmet, Të nderuara familje të dëshmorëve, Shoke e bashkëveprimtar të heroit të...

Profesorët Bakiu dhe Sela të ftuar në Samitin e BE-së

Me ftesë të Presidencës së Bashkimit Evropian, dy profesorët e njohur të Universitetit të Tetovës, Qashif Bakiu dhe Ylber Sela do të marrin pjesë...