Kryebashkiaku Veliaj dhe Noizy mbollën 550 pemë te Liqeni i Farkës

Parku i Liqenit të Farkës ka nisur të marrë formë, si një tjetër hapësirë çlodhëse për banorët e Tiranës, por edhe pjesë e gjurmës ku do të kalojë Pylli...

Gjiknuri: Para sezonit turistik përfundon hyrja e qytetit të Sarandës

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, bashkë me Ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe deputetin e zonës, Alket Hyseni, vizituan këtë fundjavë Xhaminë e Gjin Aleksit në Russan...

FOTO/ Dokumentat fundosin Bashën, arkivat sovjetike tregojnë se “bamirësi” është ish-agjent i KGB-së

Evgeni Sheremetjev, ky është njëri prej emrave që investigimi i “Mother Jones” ka lidhur me Lulzim Bashën. Biznesmeni rus është bashkëthemelues i “Biniatta Trade”, kompanisë fantazmë që pagoi rreth...

Mbledhje urgjente në kryeministri/ Rama shkarkon një drejtor të rëndësishëm

Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Artur Micko është shkarkuar papritur nga kryeministri Edi Rama. Sipas burimeve nga kabineti i kryeministrit shkarkimi i është komunikuar në një...

Lajme të këqija për Saimir Tahirin, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

PD ka depozituar prej dy javësh në Kuvend kërkesën për ngritjen e një Komisioni Hetimor për dosjen e Tahirit, pasi opozita akuzon kryeministrin Edi Rama për shpëtimin e ish-ministrit...

Mbrëmja e madhe Oscar. Ceremonia vjen sonte, ekskluzivisht në ekranin e Top Channel

Për të dytin vit radhazi, Top Channel do të vijë ekskluzivisht me ngjarjen më të madhe të kinematografisë së vitit. “Oscar 90”, një natë e madhe me një transmetim...

Edhe këtë nuk e kishim dëgjuar: Enver Hoxha ndikim në zgjedhjet në Itali

Zgjedhjet politike të vitit 1948 kanë qenë një nga më vendimtaret në historinë politike të Italisë. Pas Luftës së Dytë Botërore, Europa Lindore, ishte vendosur nën sferën sovjetike me garnizone...

‘Kush e priste kokainën nga Kolumbia’, Berisha flet me emra dhe nxjerr 7 fakte

Ish-kryeministri Sali Berisha ne vijim te denoncimeve te tij lidhur me kapjen e sasise prej 613 kg kokaine ne Durres, numeron 7 fakte qe ispas tij rendojne akzuat per...

“Skenar për vrasjen e Sali Berishës gjatë një mitingu “, Fatos Klosi i përgjigjet...

Vëllezërit Haxhia janë bërë krejtësisht të pabesueshëm! Kështu shprehet Fatos Klosi, ish shef i SHIK-ut, pas një sërë akuzash që i kanë bërë ditët e fundit vëllezërit Izet dhe...

“Tërmet” brenda Top Channel, Blushi shkarkoi sot zyrtarisht Endri Xhafon

Ditën e sotme është shkarkuar nga puna si drejtor i informacionit në Top Channel, Endri Xhafo. Burime brenda Top Channel bëjnë me dije se ky vendim ka ardhur pas përplasjes...

Facebook

16,372FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

Konfiskohet 1 ton mish me afat të skaduar në Kosovë

Skandali me mish pa afat i zbuluar kohën e fundit në Belgjikë nga kompania “Veviba” që kishte eksportuar edhe në Kosovë, po vazhdon të...

Kafshërore! Nëna shqiptare vret foshnjën e sapolindur me gurë, e varros me duart e...

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur sot në qytetin e Gjakovës në Kosovë ku një 32-vjeçare ka vrarë me gurë foshnjën e saj dy...

Ky veprim po cmend rrjetet! Cila eshte pergjigja e sakte? Më pak se 1%...

Përgjjigjet që zakonisht japin komentuesit në këtë quiz, i cili për të thënë të vërtetën ka mbi 2 vite që qarkullon nga të katër...