Grubi dysh Serbisë shkaku i Kosovës

Kryetari i Komisionit parlamentar për Çështje Evropiane, deputeti Artan Grubi, ka refuzuar ftesën e Kuvendit të Serbisë për pjesëmarrje në një konferencë ndërkombëtate me 11-12 maj në Beograd në...

Ruzhdi Lata në Ditën e Policisë: Bashkëpunimi mes Pushtetit Vendor dhe Policisë është domosdoshmëri...

  Sot, në Ditën e Policisë në Dibër, me ftesë të komandantit të Stacionit Policor në Dibër, z.Argëtim Vojnika, morrën pjesë një numër i konsiderueshëm i qytetarëv dhe përfaqesues të...

Presidenti Meta viziton Universitetin Ndërkombëtar të Strugës

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, z.Ilir Meta gjatë vizitës së tij në Strugë, i pritur ngrohtësisht nga qytetarët struganë, vizitoi edhe Universitetin Ndërkombëtar të Strugës. Gjë vizitës, z.Meta pati një...

Ministria e Brendshme e demanton Fatmir Aliun e Click-ut për gënjeshtër!

Fatmir Aliu në emisionin Click bën konstatime të rrejshme dhe ka shkaktuar huti në opinion. Ministria e Brendshme zyrtarisht dhe publikisht i demanton të njëjtat. Se çka e shtiu...

Argëtim Vojnika do të jetë kuadri shqiptar që pas 10 viteve do të udhëheqë...

Policia e qytetit të Dibrës, pas 10 vitesh,  tani e tutje do të udhëhiqet nga kuadër shqiptar, ndërsa për herë të parë në Tearcë një femër emrohet komandate policie. “Pas...

Ahmeti – Serwer: Mirënjohës Amerikës përjetësisht

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar z. Daniel Serwer gjate qëndrimit të tij në Shkup. Në takim është diskutuar rreth barazisë gjuhësore dhe përmbylljes së...

Elezi: Për herë të parë, në tregun e kapitalit të Maqedonisë u lëshua një obligacion...

24 prill 2018, Shkup - Sot, për herë të parë në tregun e kapitalit të Maqedonisë, është lëshuar një obligacion shtetëror me afat maturimi prej 30 vjetësh. Ky është...

Kapllan (Kallushi, Resuli, Resulbegoviq, Buroviq) (2)

“Dreqi e mashtroi botën kur e bindi se dreqi nuk ekziston!”. Ky citat filmik më së miri e portreton Kapllan Resulin dhe është porosi edhe Eftovit, por mbi të...

Pasuria “djeg” gjyqtaren Kushtetuese, nuk justifikon një apartament

Duket se gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj do të jetë “viktima” e radhës e sitës së Vettingut. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, pasi shqyrtoi deklaratat e pasurisë së saj,...

Dhjetëra persona duke bërë orgji në hotel, policia publikon pamjet skandaloze (Video)

Pamje dramatike tregojnë momentin kur policia bastisi një hotel në Tajlandë ku po kryhej një orgji e paligjshme, duke kapur meshkuj të moshës së mesme britanike me gra të...

Facebook

16,524FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

Ali Ahmeti uron Shkëndijen për titullin Kampion

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar KF. Shkëndijen për titullin kampion. “Urime të përzemërta për KF Shkëndija si dhe të gjithë...

Fjalim më 19 maj 2018, në 20 vjetorin e ndarjes nga jeta të Axhes...

I dashur simboli i rezistences kombëtare baca Adem Demaçi, E nderuar familja Mala e Axhes Mehmet, Të nderuara familje të dëshmorëve, Shoke e bashkëveprimtar të heroit të...

Profesorët Bakiu dhe Sela të ftuar në Samitin e BE-së

Me ftesë të Presidencës së Bashkimit Evropian, dy profesorët e njohur të Universitetit të Tetovës, Qashif Bakiu dhe Ylber Sela do të marrin pjesë...