Kryetari Lata vizitë në Ditën e Hapur të kompanisë “Slice”

  Një ndër kompanitë më të medha në qytetin e Dibrës, investim Shqiptaro -amerikan, call-center-i "Slice" sot kishte Ditën e Hapur të kompanisë,ku qytetarët dibranë kishin mundësinë e vizitës dhe...

Mediat greke: Athina është befasuar nga propozimi i Maqedonisë

Mbërritja në Aeroportin e Shkupit, pas 12 vitesh të një zyrtari grek në Maqedoni, të Ministrit të jashtëm grek, Nikos Kotcijas, por edhe pozicionet e kundërta gjatë bisedimeve për...

Si të kuroni nervin shiatik, ja receta

Termi i nervit shiatik ka të bëjë me dhimbjet në pjesën e poshtme të shpinës, në hapësirën e fundshpinës dhe këmbë, dhimbje që shfaqet krejt papritmas. Pos dhimbjes, ata që...

Shkelzen Berisha, si realizoi skenarin për tjetërsimin e tokës dhe ndërtimin e fshatit turistik...

Shkelzen Berisha dhe miku i tij biznesmen, pastrues i pisllëqeve të tij, Rrahman Selmanllari kishin një skenar të përpunuar mirë për të rrëmbyer tokat në tërë vijën bregdetare. Skenari konsistonte...

SKANDAL: Ivanov nuk e nënshkruan ligjin për gjuhët!?

Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov mbetet në qëndrimin e tij të njohur sa i takon ligjit për përdorimin e gjuhëve. Ivanov më 14 mars pas miratimit të serishëm të ligjit...

POLITIKA E SHITBLERJES SË MANDATEVE DHE SHTETI

Bedri Islami Në një emision TV, ditën e djeshme, zonja Kryemadhi, drejtuese e LSI-së, mes prononcimeve të tjera, si për mbështetjen edhe në një mandat të ardhshëm të kryebashkiakut Veliaj,...

Po formohet një kontinent i ri, shenjat janë të dukshme (VIDEO)

Kenia po ndahet ndalë në luginën Rift, thonë gjeologët që kanë vënë re lëvizjen masive tokësore të hënën në mëngjes. Lëvizjet më të thella janë në Qarkun Narok. Çarja e...

Koxias në takime me kreun shtetëror dhe liderë partiakë

Shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias sot do të ketë takime me kolegun e tij nga Maqedonia Nikolla Dimitrov, me kryeministrin Zoran Zaev, me zëvendëskryeministrin Bujar Osmani, me kryetarin...

Xhaferi: Presidenti Ivanov ka përgjegjësi kushtetuese që të nënshkruajë ligjin e gjuhëve

Presidenti i shtetit ka përgjegjësi kushtetuese që të nënshkruajë ligjin i cili me shumicë të deputetëve është votuar në leximin e dyte, kështu ka thënë kryeparlamentari Xhaferi në intervistën e tij të fundit ku...

Rama në Stamboll, çfarë do të diskutojë me Erdoganin në Tarabya Palace

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në orën 19:00 me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Takimi do të zhvillohet në Tarabya Palace në Stamboll. Takimi zhvillohet vetëm pak...

Facebook

16,372FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

Konfiskohet 1 ton mish me afat të skaduar në Kosovë

Skandali me mish pa afat i zbuluar kohën e fundit në Belgjikë nga kompania “Veviba” që kishte eksportuar edhe në Kosovë, po vazhdon të...

Kafshërore! Nëna shqiptare vret foshnjën e sapolindur me gurë, e varros me duart e...

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur sot në qytetin e Gjakovës në Kosovë ku një 32-vjeçare ka vrarë me gurë foshnjën e saj dy...

Ky veprim po cmend rrjetet! Cila eshte pergjigja e sakte? Më pak se 1%...

Përgjjigjet që zakonisht japin komentuesit në këtë quiz, i cili për të thënë të vërtetën ka mbi 2 vite që qarkullon nga të katër...