Kandidati për kryetar të Mitrovicës dyshohet për keqpërdorim të 240 mijë eurove

Kandidati për kryetar të Mitrovicës në zgjedhjet e fundit, Nystret Preteni po akuzohet se ka keqpërdorur detyrën e tij duke i shkaktuar dëme një kompanie private në vlerë të...

GJENDET I VDEKUR AKTORI I SERIALIT “O SA MIRË”

Një person është gjetur pa shenja jetë në një veturë në rrugën Gjakovë-Goden. “Me datë 24.04.2018 në ora 07:50 stacioni policor Gjakovë është njoftuar se në rrugën Gjakovë-Goden në vendin...

Pacolli: FSK së shpejti ushtri

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka paralajmëruar se Ushtria e Kosovës do të formohet së shpejti. “Nuk janë të shumtë që flasin për ta, por ata e meritojnë të gjithë...

Dibra e pranishme në tryezën e liderëve te luftës dhe paqës në Kosovë (Video)

Kryeministri Ramush Haradinaj, së bashku me presidentin Hashim Thaçi dhe ministrin e Jashtëm Behgjet Pacolli, u ribashkuan sot në një restorant në Gjakovë pak kohë pasi ishin mbledhur për...

Veseli: Lavdi dëshmorëve të Koshares dhe gjithë dëshmorëve të lirisë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Betejën e Koshares. “Sot nderojmë dëshmorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të “Brigadës 138 Agim Ramadani”. 19 vjet më parë, nga...

Deputeti turk: Buzhala ka qenë mysafir i FETO-s në Turqi, e di edhe në...

Deputeti nga radhët e partisë KDTP, Fikrim Damka gjatë një emisioni televiziv në RTK ku tema ishte raportet e Kosovës me Turqinë pas depërtimit të 6 gylenistëve, bëri rrëfime...

Kur Atifete Jahjaga ishte me ish-bashkëshortin e saj, ja sa të lumtur ishin

Edhe pse ajo nuk u deklarua asnjëherë, kjo u bë zyrtare në momentin kur ish-bashkëshorti i saj bëri publike lidhjen e re. E jo gjithmonë ishte kështu, Atifetja dhe ish-bashkëshorti...

“Tërbimit” të Erdoganit nuk i vjen fundi, sulmon për të tretën herë Haradinajn: Ke...

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka vazhduar të sulmojë kryeministrin Ramush Haradinaj. Në një tjetër tubim të partisë së tij, të Partisë AK, ai e ka falënderuar Presidentin Hashim Thaçi...

Ish-bashkëshorti i Atifete Jahjages në lidhje të re dashurie

Lajmi që Ish-Presidentja e Kosovës u nda nga bashkëshorti ishte pjesë e mediave rozë. Ajo në fakt ishte duke bashkëjetuar për vite me radhë, shkruan arbresh.info. E, tani Astrit Kuçi ka...

Mblidhen krerët e shtetit, presidenti Thaçi i pari është larguar nga takimi

Zhvillimet e fundit në vend kanë bërë që liderët e shtetit të mblidhen në një nga restorantet ekskluzive në periferi të kryeqytetit. Në këtë takim ishte i pranishëm presidenti i...

Facebook

16,524FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

Ali Ahmeti uron Shkëndijen për titullin Kampion

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar KF. Shkëndijen për titullin kampion. “Urime të përzemërta për KF Shkëndija si dhe të gjithë...

Fjalim më 19 maj 2018, në 20 vjetorin e ndarjes nga jeta të Axhes...

I dashur simboli i rezistences kombëtare baca Adem Demaçi, E nderuar familja Mala e Axhes Mehmet, Të nderuara familje të dëshmorëve, Shoke e bashkëveprimtar të heroit të...

Profesorët Bakiu dhe Sela të ftuar në Samitin e BE-së

Me ftesë të Presidencës së Bashkimit Evropian, dy profesorët e njohur të Universitetit të Tetovës, Qashif Bakiu dhe Ylber Sela do të marrin pjesë...