Kapllan (Kallushi, Resuli, Resulbegoviq, Buroviq) (2)

“Dreqi e mashtroi botën kur e bindi se dreqi nuk ekziston!”. Ky citat filmik më së miri e portreton Kapllan Resulin dhe është porosi edhe Eftovit, por mbi të...

Në Maqedoni zbulohen eshtrat e një elefanti të vjetër 8 milionë vjet (Video)

Ekipet duke hulumtuar thonë se bëhet fjalë për dhëmbët e fildishtë të specieve të zhdukura të një elefanti të tipit Horolopodon pantelisi. Mbetje të ngjashme janë gjetur edhe në...

Dorëhiqet Gjorgji Sllamkov

Gjorgi Slamkov, kryetari i Komisionit për Qasje të Lirë deri te Informata me karakter publik, dha dorëheqjen dhe e ka dorëzuar atë në Parlament javën e kaluar më 17...

Një nënë e bardhë lind 3 fëmijë me ngjyrë. Pastaj babai shikon nga afër...

Shumë njerëz mbajnë mendime të ngushta dhe tepër të thjeshta rreth asaj se si duhet të jetë “një familje”. Aaron dhe Rachel Halbert, janë burrë dhe grua nga SHBA, të...

Vogëlushi vuan për bukën e gojës, Salah mahnit botën me gjestin e tij…

Ylli egjiptian është një njeri fantastik edhe në jetën e përditshme pasi ka bërë një gjest të mrekullueshëm ndaj një vogëlushi. Mohamed Abdel Karim ishte emri i një djali që...

Zbulohet plantacioni i drogës në Belgjikë, 2 shqiptarë në pranga

Një plantacion me rreth 500 bimëve kanabisi dhe 36 kilogramë kanabis i thatë u zbulua në një apartament në Woluwe-Saint-Étienne (Brabant Flemish, Belgjikë). Dy të dyshuar janë vënë në arrest,...

VIDEO/ Shikoni vilën e Bes Kallakut dhe Xhensilës, do të mbeteni pa fjalë…!

Për drekë me mua” ne “E Diela Shqiptare”, është një nga ato programe ku përpos gatimit mësohen edhe shumë të panjohura mbi personazhet publikë. Së fundmi pjesë e një prej...

Më shumë se 1 500 emigrantë të shpëtuar në brigjet e Libisë

Më shumë se 1 500 migrantë janë shpëtuar në brigjet e Libisë këto ditët e fundit, gjatë operacioneve ku OJQ-të kanë luajtur një rol kryesor dhe kanë njoftuar për...

Dukesha e Kembrixhit ka lindur fëmijën e tretë, është djalë

Familjes mbretërore i është shtuar edhe një fëmijë I tetë, transmeton arbersh.info. Lajmi është bëri i ditur përmes një deklarata nga Pallati i Bakingamit. “Madhëria e saj mbretërore Dukesha e Kembrixhit...

Kodet për të zbërthyer ëndërrat që shihni me ish të dashurin

Ju ka ndodhur që pas ndarjes të ëndërroni të dashurin tuaj? Nuk mund ta “hiqni qafesh” ish-in tuaj. Ja çfarë thonë disa nga ëndrrat më të zakonshme: Nuk është për t’u...

Facebook

16,493FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

9 të vdekur dhe 16 të lënduar, detaje nga përplasja e një kombi me...

Së paku nëntë persona kanë gjetur vdekjen edhe 16 të tjerë janë lënduar pasi një kombi u fut përmes një turme të këmbësorëve në...

Zbardhet plani i Arta Markut për arrestime të bujshme, ngrihet strukturë e posaçme përgjimi,...

Kryeprokurorja Arta Marku ka gati planin për të goditur korrupsionin në të gjitha nivelet. Në Kuvend, shefja e organit të akuzës ka dorëzuar një...

Kapllan (Kallushi, Resuli, Resulbegoviq, Buroviq) (2)

“Dreqi e mashtroi botën kur e bindi se dreqi nuk ekziston!”. Ky citat filmik më së miri e portreton Kapllan Resulin dhe është porosi...