Super fjalimi i Artan Grubit sot në Kuvendin e Maqedonisë

Zonja dhe zotërinj Për shkak të sfidimit të kohës së tyre, për shkak të idesë, besimit, për shkak të bindjes, Krishti është kryqëzuar, profeti Muhamedi a.s. është përndjekur, reformatorët janë...

Grubi: Cili sulltan me ferman ju qorroi për t’mos e parë rrugën e duhur...

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi dje në fjalimin e tij para deputetëve ka goditur deputetët  që nuk e ndjekin rrugën e duhur drejt NATO-s dhe BE-së Ja fjalimi i tij… Në...

Mbi 260 mijë shqiptar votuan për NATO dhe BE! (DOKUMENT)

Statistikat zyrtare të Komisionit Shtetëror Zgjedhor shfaqin të fhëna që në Referendumin e 30 shtatorit për NATO dhe BE votuan mbi 260 mijë votues shqiptar, me ç’rast dëshmohet se...

NISMA inkurajon shqiptarët e Maqedonisë të marrin pjesë në referendum

Nisma Socialdemokrate ka inkurajuar shqiptarët e Maqedonisë që më 30 shtator të dalin në mënyre masive dhe të votojnë pro ndryshimit të emrit në mënyre që referendumi të jetë...

Po referendumit-o tani o kurrë!

Artin Spahiu Edhe pse Integrimi në strukturat Euro-Atlantike, ose popullorçe thënë, bashkimi me popujt e civilizuar dhe të zhvilluar të Botës, është një shans i pa alternativë për ardhmërinë tonë...

Letër e hapur e Ali Ahmetit për qytetarët

Të nderuar qytetarë, të nderuara zonja dhe zotërinjë, motra e vëllezër! Në përmbyllje të fushatës për referendum e së dielës e cila  ka filluar para gati tre dekadave me përcaktimin...

EKSKLUZIVE: Ahmeti: 30 shtatori nuk ka të bëjë vetëm se me Marrëveshjen e Prespës,...

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti në një intervistë ekskluzive për ZhurnalTv dhe Agjencin e lajmeve Zhurnal, ka folur për aktualitetin politik në vend, sfidat dhe...

Artan Grubi: Që të ketë sukses referendumi, duhen 904 mijë vota

Që referendumi për ndryshimin e emrit të dakordësuar me Greqinë të ketë sukses këtë të diel në Maqedoni do të duhet që të dalin 904 mijë persona e të...

PD: Shqipëria dhe Kosova të bëjnë gjithçka për referendum të suksesshëm në Maqedoni

Partia më e madhe opozitare e Shqipërisë, PD-ja, kërkon nga Shqipëria dhe nga Kosova “të bëjnë gjithçka për rezultat pozitiv të referendumit në Maqedoni dhe që është e shumë...

Reagim :HASAN PRISHTINA E KA VENDIN ATY KU BASHKOHET KUFIRI DHE IDETË E KOMBIT...

(Përkitazi me inisiativen e kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veselit, për zhvendosjen e eshtrave të Hasan Prishtrinës nga Kukësi në Prishtinë)! Në 85 vjetorin e vrasjes së patriotit shqiptar, udhëheqësit...

Facebook

16,419FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

“Bilbilat e Korabit” u prezantuan me sukses në skenën e “Bletëzave” në Tetovë

  Festivali “Bilbilat e Korabit” me sukses prezentohet edhe në festivalet të tjerë prestigjioze në vend. Mbrëmë në Qendren per Kulture në Tetovë u mbajt festivali...

Buna fiton festivalin “Bletëzat 2018”!

Mbrëmë në Tetovë u mbajt festivali i këngëve për fëmijë ,, Bletëzat,,2018,ku morën pjesë 15 fëmijë të cilët konkuruan me këngë të zhanreve të...

Super fjalimi i Artan Grubit sot në Kuvendin e Maqedonisë

Zonja dhe zotërinj Për shkak të sfidimit të kohës së tyre, për shkak të idesë, besimit, për shkak të bindjes, Krishti është kryqëzuar, profeti Muhamedi...