Mjekët i thonë nënës për ta abortuar foshnjën me sindromën Down, por 33 vjet...

Tridhjetë e tre vjet më parë, një nëne britanike iu dha opsioni për të abortuar të porsalinduren e saj, pasi ajo kishte lindur me sindromin Down. Ajo sugjeron se mjekët...

Ja çfarë shikojnë vajzat te një mashkull në takimin e parë

Përshtypja e parë kur takoni dikë është shumë e rëndësishme. Është pikërisht ajo që vendos për vazhdimësinë e gjërave, prandaj duhet t’i kushtoni rëndësi të veçantë. Por çfarë shikon...

Ky nuk është një varrim si gjithë të tjerët, kur ta kuptoni do ngeleni...

Përgjatë 14 viteve të fundit, Vera Lucia da Silva ka patur një ëndërr të pazakontë… të mbajë varrimin e saj ndërkohë që është ende gjallë. 44 – vjeçarja e realizoi...

FOTO/ Bananja që kushtoi mbi 1,000 euro, befasohet konsumatori

Një supermarket në Britani është detyruar të kërkojë falje pasi e ka faturuar një klient më tepër nga çfarë duhej. E diferenca ishte tepër e madhe. Bobbie Gordon kishte porositur...

Zbulohet sekreti: Pse Enveri nuk i hapte kufijtë e Shqipërisë? Rrëfimi i bujshëm

A e kishit menduar ndonjëherë pse diktatori Enver Hoxha e mbante vendin të izoluar? “Doktor, unë do t’i mbaj kufijtë mbyllur edhe për disa vjet, sepse ky vend duhet ndërtuar...

Të gjithë mendojnë se është e dashura e tij, ja misteri që fshihet pas...

Shimi Munshi është nëna e një 20-vjeçari, por duket aq e re sa që shpesh herë e ngatërrojnë dhe mendojnë se është e dashura e tij. Ajo është 41 vjeçe...

Bëri parashikimin e frikshëm për 23 prill 2018, ai thotë sot atë që nuk...

Ishte ai qe beri parashikimi e frikshem se per 3 dite nga sot, botes do i ndodhte gjema. Mediat britanike raportuan pak ditë më parë se David Meade ka parashikuar...

Receta që po “çmend” gratë: Një lugë sheqer në shampo dhe shihni se ç’ndodh...

Dermatologia e njohur Francesca Fusco konstaton se një lugë e vogël sheqer në shampon tuaj personal shton bukurinë e flokëve. Sipas saj, sheqeri vepron si eksofiliant, përkatësisht zbutës qimesh në...

Mjekët i thonë nënës se foshnja e palindur është e vdekur , por ajo...

Një nene nga Birmingham iu tha nga mjekët se ajo kishte humbur fëmijën e saj,kur ajo ishte vetëm gjashtë javëshe shtatzënë. Përkundër diagnozës, ajo ende priste. Muaj më vonë,...

Ka lindur pak orë më parë, por fotoja e tij po bën xhiron e...

Është normale që kur një fëmijë lind, e gjithë familja fillon t’i bëjë fotografi, pasi është një moment shumë i rëndësishëm dhe askush nuk dëshiron të humbasë orët e...

Facebook

16,524FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

Ali Ahmeti uron Shkëndijen për titullin Kampion

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka uruar KF. Shkëndijen për titullin kampion. “Urime të përzemërta për KF Shkëndija si dhe të gjithë...

Fjalim më 19 maj 2018, në 20 vjetorin e ndarjes nga jeta të Axhes...

I dashur simboli i rezistences kombëtare baca Adem Demaçi, E nderuar familja Mala e Axhes Mehmet, Të nderuara familje të dëshmorëve, Shoke e bashkëveprimtar të heroit të...

Profesorët Bakiu dhe Sela të ftuar në Samitin e BE-së

Me ftesë të Presidencës së Bashkimit Evropian, dy profesorët e njohur të Universitetit të Tetovës, Qashif Bakiu dhe Ylber Sela do të marrin pjesë...