Përse nuk duhet t’i leni fëmijët t’i fusin duart në tharëse tualeti

Tharësit me ajër të nxehtë mund të thithin mikrobet e keqe që mbesin në banjë, sipas disa zbulimeve. Pas aktivizimit të tharësve në tre banja të veçanta, shkencëtarët vendosën një...

Qumështi i dhisë forcon imunitetin tuaj

Qumështi i dhisë është mjaft i pasur me proteina, minerale dhe vitamina.Ky produkt ndikon shumë në zhvillimin e kockave dhe strukturës së intelektit tek fëmijët e porsalindur. Qumështi i dhisë,...

11 Ushqimet për të cilat Trupi Juaj do t’ju Falënderojë që i Keni Ngrënë

Rezulton se bananet dhe avocadot janë përjashtuar padrejtësisht nga dietat. Disa boronica një ditë mund të na mbrojnë nga humbja e shikimit dhe nuk ka nevojë të heqim dorë...

Doni të dobesoheni 6 kg për cdo jave ? Ja çfarë duhet të pini

Kjo dietë përbëhet nga përbërës të shëndetshëm dhe të dobishëm që do t’ju ndihmojnë të humbni 6 kg në javë. E tëra që duhet të bëni është që t’i përmbaheni...

http://ain-online.com/ish-zyrtari-shqiptar-arrestohet-ne-itali12335

Ndoshta keni menduar të lini duhanin, dhe e keni lënë për disa ditë, mendoni për një plan dhe kështu do të jeni më të suksesshëm . Mu për këtë...

Ja arsyet kryesore pse sfungjeri i kuzhinës tuaj është gjithmonë i ndotur. Nuk ja...

Sa shpesh e zevendesoni sfungjerin tuaj të kuzhinës? Sfungjeret ne kuzhine, ashtu si pishinat, janë një pikë e nxehtë e preferuar baktereve aktive , miqësore dhe jo aq miqësore. Për...

Shpuarja e veshit tek fëmijët, ja cila është mosha e duhur

Shpuarja e veshit tek foshnjat është një praktikë që bëhet nga shumë kultura anembanë globit. Në disa shoqëri, djemtë gjithashtu i mbajnë veshët e shpuar kur janë si foshnja te...

10 hapat e kujdesit të lëkurës këtë periudhë, ja produktet thelbësore që duhet të...

1.Për të pasur një fytyrë sa më të bukur, është i domosdoshëm pastrimi i saj në mëngjes dhe në darkë. -Në mëngjes fytyra duhet të pastrohet me qumësht pastrues,...

Luftoni aromën e keqe të gojës me këtë trajtim natyral

Aroma e keqe e gojës zakonisht vjen si pasojë e higjenës së dobët, por mund të jetë paralajmëruese edhe për probleme tjera shëndetësore. Kjo është një gjendje e turpshme që...

Çelni ngjyrën e flokëve me kamomil e limon

Ka një mënyrë për të çelur ngjyrën e flokëve pa shkuar te parukierja. Jo vetëm qe do të kurseni paratë por nuk do të dëmtoni as flokët me produkte kimike...

Facebook

16,493FansaPëlqeje
- Advertisement -

Latest article

9 të vdekur dhe 16 të lënduar, detaje nga përplasja e një kombi me...

Së paku nëntë persona kanë gjetur vdekjen edhe 16 të tjerë janë lënduar pasi një kombi u fut përmes një turme të këmbësorëve në...

Zbardhet plani i Arta Markut për arrestime të bujshme, ngrihet strukturë e posaçme përgjimi,...

Kryeprokurorja Arta Marku ka gati planin për të goditur korrupsionin në të gjitha nivelet. Në Kuvend, shefja e organit të akuzës ka dorëzuar një...

Kapllan (Kallushi, Resuli, Resulbegoviq, Buroviq) (2)

“Dreqi e mashtroi botën kur e bindi se dreqi nuk ekziston!”. Ky citat filmik më së miri e portreton Kapllan Resulin dhe është porosi...