20 C
Tirana
E martë, Tetor 17, 2017

Të droguarit i shkon vetura “tetëshe”, shkon e përplaset pikërisht për...

Momenti kur një vozitës, i cili besohet të ketë qenë nën ndikimin e heroinës, përplaset për një veturë të policisë është kapur nga kamerat. Siç...

Zbulohet dokumenti, pakti sekret i Ballit Kombëtar që refuzuan britanikët

Në kulmin e luftës në Shqipëri, Balli Kombëtar ndërmori një lëvizje për të siguruar mbështetjen e plotë të Britanisë së Madhe. Në shkurt të...

Jeep feston 75-vjetorin e themelimit me ‘sallon’ lëvizës (Video)

Kompanitë që prodhojnë vetura, për përvjetorë të ndryshëm e krijojnë një model të veçantë që zakonisht është edicion i limituar. Mirëpo, Jeep nuk ka prodhuar...

TË REKOMANDUARA

Ali Ahmeti takon Edi Ramën

Pas takimit me kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Ramën, kryetari Ali Ahmeti përmes një postimi në fb , shprehet: "Kryeministri 🇦🇱 Edi Rama është...

Ziadin Sela kërkon shpëtim tek VMROja

Përparësia me vetëm 1000 vota e liderit të LR-PDSH-së, Ziadin Sela në Strugë kundrejt kandidatit të BDI-së, Ramiz Merko, ka detyruar Selën që për...

Jonuzi: BDI kishte rritje të votave në Studeniçan

didati I BDI për kryetarë të Komunës së Studeniçanit Fehmi Jonuzi, ka falënderuar përkrahësit e tij dhe të partisë, dhe ka pohuar se BDI...

Sazdovski krijon shumicën e re qeverisëse

Çedomir Sazdovski, njëri prej dy deputetëve nga partia Opsioni Qytetar për Maqedoninë e liderit Stevçe Jakimovski, pas largimit si anëtar i koalicionit të udhëhequr...

Eksluzive: LSDM dhe BDI nxjerin LR PDSH-në nga Qeveria

Lidhja social demokratike e Maqedonisë dhe Bashkimi Demokratik për Integrim bisedojnë për përjashtimin nga koalicioni qeveritar LR PDSH-në pasi partia e Selës ka bërë koalicion...
- Advertisement -

Të rejat tjera