19 C
Tirana
E diel, Dhjetor 17, 2017

Nuk do ketë takim Zaev- Sela, ASH-ja drejt daljes nga Qeveria?!

kryeministër për reforma dhe zv/ministër i Shëndetësisë është oferta e fundit “merr ose lëre” nga kryeministri Zoran Zaev deri tek lideri i ASH-së Ziadin...

EKONOMI

TEKNOLOGJI

Solaborate – Kompania amerikano-kosovare në TOP listën e kompanive teknologjike në...

Keni pasur mundësi te ndëgjoni për Solaborate gjatë vitit të kaluar, kur themeluesi i Solaborate Labinot Bytyqi lansoi produktin HELLO në Kickstarter dhe arriti...

FUN

Anija e Nuhit është gjetur pikërisht aty ku thotë Zoti në...

Rreth 4800 vjet më parë, përmbytjet e mëdha goditën Tokën. Para katastrofës së madhe që ndodhi, Profeti Nuhi  me urdhrin e Zotit, ndërtoi një...

Na ndiqni

13,406FansaPëlqej

Më të shikuarat

Zyrtare: Aleanca për Shqiptarët përjashtohet nga qeveria

Partneri i dytë shqiptar në Qeveri, Aleanca për Shqiptarët është përjashtuar nga koalicioni qeverisës. Lajmi është konfirmuar zyrtarisht dhe vjen si pasojë e marrëveshjeve...

Ali Ahmeti në Dibër: Unë dhe e gjithë BDI-ja qëndrojmë fuqishëm pas Ruzhdi Latës...

Bashkimi Demokratik për Integrim sot në vazhdën e takimeve parazgjedhore qëndroi në qytetin e Dibrës ku prezantoi kandidatin për kryetar të Komunës së Dibrës,...

Bekim Jashari e Ramiz Lladrovci në Zajas morën pjesë në rivarrimin e 280 martirëve

Në Zajas të Kërçovës, është zhvilluar ceremonia e rivarrimit të 280 mbetjeve mortore nga varrezat masive në këtë anë, të martirëve që nga Luftërat...

Merko – struganëve: Nxjerrni veglat e punës

Kandidati për kryetar komune në Strugë, Ramiz Merko ka goditur kundërkandidatët tjerë duke bërë një apel interesant për struganët. Ai thotë se duhet ti...

SHOWBIZ

SPORT

STILI

Kuzhina

Ëmbëlsirë shumë e shijshme me arra dhe lajthi!

Përbërësit: – 10 vezë, – 150 gr gjalpë, – 160 gr sheqer, – 120 gr arra, – 80 gr çokollatë, – Pak kanellë. Për fill: – 10 të verdhë të vezëve, – 10...